خبر فوری

اروپا؛ افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر

 نظرها
اروپا؛ افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شمار مرگ و میرناشی از مصرف مواد مخدر در اروپا با افزایش بی سابقه ای روبرو است. سازمان نظارت بر مصرف موادمخدر در اروپا با انتشار گزارش ویژه ای اعلام کرده است که بین سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نرخ مرگ و میر ناشی از مصرف موادمخدر ۶درصد افزایش داشته است. در اغلب موارد هرویین عامل کشتار اعلام شده است. در این بازه زمانی مواد مخدر جان ۸۴۰۰ نفر در اروپا را گرفته است.

الکسیس گودزدیل یکی از مقامات این سازمان می گوید: «دلایل متعددی در راستای افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر وجود دارد. البته به جز مواد مخدر سنتی چون هرویین که همچنان عامل اصلی مرگ و میر است باید مواد مخدر از دست روانگردانها را هم اضافه کرد. گسترش این مواد در اروپا افزایش قابل توجهی داشته است.»

در سال ۲۰۱۵، در حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار جوان بین ۱۵ تا ۳۴ سال اروپایی در مهمانی ها و باشگاه های شبانه اکستازی مصرف کرده اند. در عین حال حشیش با بیش از ۱۶.۵ میلیون استعمال کننده، پرمصرف ترین ماده مخدر در اروپا بوده است. این رقم معادل ۱۳.۳ درصد کل جمعیت افراد بین ۱۵ تا ۳۴ سال در این قاره است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.