خبر فوری

کدام کشور طولانی ترین ساعات روزه داری را دارد؟

 نظرها
کدام کشور طولانی ترین ساعات روزه داری را دارد؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مسلمانان ساکن ایسلند، شمالی‌ترین کشور اروپا طولانی‌ترین ساعات روزه داری را دارند. حدود ۱۵۰۰ مسلمان در این کشور زندگی می کنند و آنها باید روزانه ۲۲ ساعت روزه بگیرند. ساعات روزه داری در جزیره ایسلند از حدود ۲ بامداد شروع می شود و تا نیمه شب ادامه دارد.

ایسلند از کشورهایی است که کمترین تعداد جمعیت مسلمان را دارد و از مجموع ۳۳۰ هزار ساکن این کشور، تنها ۰.۵ درصد مسلمان هستند.

درمجموع، مسلمانان ساکن کشورهای منطقه اسکاندیناوی طولانی‌ترین زمان روزه داری را در میان سایر کشورها دارند زیرا در قطب شمال، خورشید در اغلب ساعات روز و شب می تابد. شب در فنلاند تقریبا ۵۵ دقیقه طول می کشد، در نروژ دوره روزه داری بیش از ۱۹ ساعت و در ایسلند ۲۲ ساعت است.

کشورهای نیمکره شمالی بیشترین ساعات روزه داری و کشورهای نیمکره جنوبی کمترین ساعت روزه داری را دارند. در نیمکره جنوبی، آرژانتین و شیلی با حدود ۱۰ ساعت، کمترین ساعات روزه داری را دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.