خبر فوری

گفتگوهای جدید بین مقامات یونان و وام دهندگان این کشور

 نظرها
گفتگوهای جدید بین مقامات یونان و وام دهندگان این کشور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وام دهندگان اروپایی یونان بار دیگر در بروکسل برای حل بحران بدهیهای این کشور گردهم آمده اند.

در این نشست مقامات تاثیرگذار اروپایی از جمله وزرای دارائی فرانسه و آلمان و یونان و رییس صندوق بین المللی پول، کریستین لاگارد حضور دارند. در ماههای اخیر بحث بر سر آزادسازی بخشی از کمکهای جدید به یونان همچنان بدون پاسخ مانده است.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه پیش از آغاز گفتگوها به خبرنگاران گفت: «امیدوارم از این پس بجای یافتن راه حل های کوتاه مدت بدنبال چشم اندازهای مثبت برای آینده یونان باشیم.»

صنددوق بین المللی پول خواستار کاهش بدهیهای یونان در قبال کمکهای جدید به این کشور در راستای بهبود شرایط اقتصادی است و قدرتمندترین اقتصاد اروپا، آلمان با این موضوع مخالف است. وزیر اقتصاد و دارائی این کشور می گود: « اغلب یونانی ها خواستار توافقی جدید میان وام دهندگان و دولت هستند. به همین دلیل نباید با طرح پیشنهادات جدید زمان را کشت.»

برلین از صندوق بین المللی خواسته تا در پرداخت وامهای جدید به یونان سهم بیشتری متقبل شود.

اما رئیس یوروگروپ درباره کسب توافق جدید می گوید: « آماده سازی یونان امروز ارتباطی با مسائل سالهای گذشته ندارد. ما هم به این موضوع واقفیم. مرحله جدیدی آغاز خواهد شد و ناگزیر باید به اقتصاد یونان کمک و از آن حمایت کنیم تا این کشور بتواند سال آینده سربلند از بدهیها بیرون بیاید.»

یونان در ماه ژوییه آینده ناگزیر طبق توافقهای گذشته مجبور است ۷ میلیارد یورو از بدهی ها را پرداخت کند و برای اینکار وامهای جدیدی لازم است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.