خبر فوری
This content is not available in your region

روسیه به سرنگونی جنگنده سوری توسط آمریکا واکنش نشان داد

نظرها
روسیه به سرنگونی جنگنده سوری توسط آمریکا واکنش نشان داد
اندازه متن Aa Aa

روسیه به سرنگون شدن یک هواپیمای جنگی سوریه توسط جنگنده آمریکایی واکنش نشان داد. به گزارش رسانه های روس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت که آمریکا باید به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد و از انجام عملیات یکجانبه در سوریه بپرهیزد.

معاون آقای لاوروف اما در آخرین اظهار نظرها در همین خصوص، شدید از وی از آمریکا انتقاد کرد و سرنگون کردن جنگنده سوری را «عملی تجاوزکارانه و حمایت از تروریست‎ها» خواند.

پنتاگون روز یکشنبه اعلام کرد که یک فروند سوخوی-۲۲ ارتش سوریه هنگامی که مواضعی را در استان رقه و در نزدیکی نیروهای دموکراتیک سوریه هدف قرار می داد توسط یک جنگنده اف-۱۸ سرنگون شده است.

آمریکا اقدام خود را «دفاع از خود» خوانده است. سوریه اما با «شرم آور» خواندن این حمله اعلام می گوید که این اقدام آمریکا و سرنگونی جنگنده اش زمانی صورت می گیرد که ارتش این کشور و نیروهای وفادار به آن پیشروی های قابل توجهی در نبرد با داعشی ها داشته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.