خبر فوری

کره جنوبی پیونگ یانگ را به مذاکره دعوت کرد

 نظرها
کره جنوبی پیونگ یانگ را به مذاکره دعوت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کره جنوبی با هدف کاستن از مناقشات نظامی در شبه‌جزیره کره به همسایه شمالی پیشنهاد داده تا دو کشور به گفت‌وگو بنشینند.

دولت جدید کره جنوبی این پیشنهاد را دو هفته پس از آخرین آزمایش موشکی کره شمالی و در آستانه شصت و چهارمین سالگرد آتش‌بسی مطرح می‌کند که به جدایی دو کره انجامید.


وزارت دفاع کره جنوبی خواسته تا نمایندگان طرفین روز جمعه هفته جاری (۲۱ ژوییه) در منطقه‌ای از نظر نظامی امن در مرز مشترک دو کشور به گفت‌و‌گو بنشینند.

صلیب سرخ جهانی امیدوار است که کره شمالی پاسخ مثتبی به درخواست همسایه جنوبی بدهد. در آن صورت، این نخستین دیدار مقام‌های دولتی دو کشور از سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

مون‌جائه‌این، رئیس جمهوری جدید کره جنوبی که از ماه مه سال جاری جانشین پارک‌گون‌هه شده رویکردی ملایم‌تری در قبال همسایه شمالی در پیش گرفته است. او روز دوشنبه در اظهاراتش ضمن تاکید بر تلاش برای بهبود روابط دو کشور اولویت خود را دیپلماسی به جای اعمال فشار یا تحریم‌های اقتصادی خواند؛ آنچه به زعم او می تواند کره شمالی را از برنامه سلاح‌های هسته‌ایش بازدارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.