خبر فوری
This content is not available in your region

ظریف مذاکرۀ دوباره بر سر توافق هسته ای را غیرممکن دانست

نظرها
ظریف مذاکرۀ دوباره بر سر توافق هسته ای را غیرممکن دانست
اندازه متن Aa Aa

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نه تنها نسبت به از سرگیری مذاکرات هسته ای ابراز ناامیدی کرد و رسیدن به توافق دیگری را غیرممکن دانست، بلکه چنین فکر و ایده ای را خطرناک خواند.

وی که در حال حاضر در نیویورک به سر می برد در گفتگو با خبرنگار نیویورکر گفت که رسیدن به توافق موجود پیچیده بوده و رسیدن به توافق جدید غیرممکن خواهد بود. آقای ظریف اشاره کرد که مذاکرات احتمالی آینده به دلیل بالارفتن انتظارات بسیار خطرناک خواهد بود. وی افزود: حتی فکر کردن درخصوص ازسرگیری این گفتگوها بسیار خطرناک است زیرا در آن صورت همه ما (همه طرف‌ها) حتی با انتظارات بالاتری نسبت به قبل وارد هرگونه مذاکره احتمالی خواهیم شد.

در عین حال وزیر امور خارجه ایران احتمال دیدار با رییس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا در ارتباط با اجرای توافق هسته ای ایران را مردود ندانست. او این احتمال را بسیار ضعیف ارزیابی نمود و تاکید کرد که ایران درخواستی برای چنین دیداری نداشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.