خبر فوری

دونالد ترامپ فرمان ممنوعیت حضور تراجنسی‌ها در ارتش آمریکا را بار دیگر به اجرا گذاشت

 نظرها
دونالد ترامپ فرمان ممنوعیت حضور تراجنسی‌ها در ارتش آمریکا را بار دیگر به اجرا گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد یک بار دیگر قانون ممنوعیت خدمت افراد تراجنسی در ارتش آمریکا را به اجرا بگذارد.

لغو این ممنوعیت، به افراد تراجنسی اجازه می داد که بطور رسمی در ارتش آمریکا به خدمت بپردازند.

فرمان لغو، یکسال پیش در ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی به تایید وزارت دفاع آمریکا تحت ریاست جمهوری باراک اوباما رسیده بود و همچنان تحت بررسی نهایی بود تا پس از پایان روند لازم، تصویب و اجرایی شود.

اما جیمز متیس، وزیر دفاع دولت دونالد ترامپ ماه گذشته اعلام کرد که تصویب نهایی آن را به تاخیر انداخته است.

پس از آن دونالد ترامپ بامداد چهارشنبه ۲۶ ژوئیه در مجموعه‌ای از پیام‌های توییتری نوشت که پس از مشورت با ژنرال‌ها و کارشناسان نظامی، آنها توصیه کرده اند که دولت آمریکا اجازه ندهد که افراد تراجنسی تحت هر شرایطی در بخش‌های نظامی ایالات متحده آمریکا فعالیت کنند.

او در یکی از پیام‌هایش نیز نوشت: «نیروهای نظامی ما باید روی پیروزی قاطع متمرکز شوند و چنین چیزی با اختلالات و هزینه‌های پزشکی عظیمی که تراجنسی‌ها بر ارتش تحمیل می کنند، عملی نخواهد شد.»
تصمیم جدید دونالد ترامپ یک عقب نشینی در موضوع دفاع از حقوق دگرباشان جنسی محسوب می شود بویژه آنکه بنا بر تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ میلادی در وزارت دفاع آمریکا انجام شد فعالیت افراد تراجنسی در ارتش این کشور «تاثیر اندکی» بر هزینه‌های آمادگی و مراقبتهای بهداشتی دارد زیرا شمار این افراد بسیار کم است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.