خبر فوری
euronews_icons_loading
تولد پانداهای دوقلو برای نخستین بار در فرانسه

پاندایی با نام هوآن هوآن در باغ وحش بوول فرانسه شب گذشته (جمعه چهارم اوت- ۱۳ مرداد) دو قلویی به دنیا آورد که یکی از آن‌ها تنها دقایقی زنده ماند. این نخستین تولد و مرگ دو پاندا در فرانسه به شمار می‌آید.

پاندای مادر از باغ وحشی در چین قرض گرفته شده بود و در روزهای اخیر تحت مراقب ویژه قرار داشت. این باغ وحش فرانسوی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مادر این دوقلوها در زمان زایمان بسیار آرام بود. نخستین توله پاندا بسیار سریع به‌دنیا آمد و دومین توله هم ۱۴ دقیقه بعد متولد شد. نخستین توله پاندا که ۱۲۱ گرم وزن داشت مشکل تنفسی داشت و با وجود تلاش خدمه باغ وحش از دنیا رفت.

ردولف دولورد رئیس این باغ وحش در مرکز فرانسه می‌گوید: «تیم دامپزشکی ما هر کاری می‌توانست برای نجات این توله پاندا انجام داد اما او خیلی کوچک و ضعیف بود.»
اما به گفته این مقام مسئول، دومین پاندا ۱۴۲ گرم وزن دارد و در سلامت کامل است.

اخیرا اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت، پانداهای غول پیکر را از فهرست حیوانات «در معرض خطر» خارج کرده است. پانداها در حال حاضر در فهرست گونه‌های «آسیب پذیر» قرار گرفته‌اند.

مطالب بیشتر از بدون شرح

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.