خبر فوری
This content is not available in your region

محمد‌علی نجفی به عنوان نامزد نهایی شهرداری تهران انتخاب شد

نظرها
محمد‌علی نجفی به عنوان نامزد نهایی شهرداری تهران انتخاب شد
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان منتخب شورای پنجم شهر تهران روز پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه در جلسه خود به محمد علی‌نجفی به عنوان شهردار آینده تهران رای دادند. با این حال رای رسمی شورا و اعلام آن به روز اول شهریورماه یعنی آغاز به کار شورای پنجم موکول شده است.

پیش از رای‌گیری سه نفر از کاندیداها یعنی حسین مرعشی، الهه کولایی و محسن مهرعلیزاده از نامزدی در انتخاب شهردار کناره گیری کردند و آقای محمد علی نجفی با اکثریت آرا برگزیده شد.

پیش از این نیز شورای پنجم برای انتخاب شهردار یک‌ بار دست به رای‌گیری غیر رسمی زد که محمد علی نجفی بیشترین رای را کسب کرد.

مرتضی الویری رئیس سنی شورای پنجم در جمع خبرنگاران گفت محمد علی نجفی به عنوان نامزد برتر انتخاب شده و با آغاز به کار شورا در اول شهریورماه، رای گیری مجدد انجام می گیرد و آنجا شهردار رسما مشخص می‌شود.

محمد علی نجفی سیاست‌مداری اصلاح طلب است که دو دوره وزیر آموزش و پرورش بوده و در سومین دوره شورای شهر تهران نیز تجربه عضویت در این شورا را داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.