خبر فوری
This content is not available in your region

بحران کره شمالی، نیایش مردم جزیره گوام برای صلح

نظرها
بحران کره شمالی، نیایش مردم جزیره گوام برای صلح
اندازه متن Aa Aa

در پی تهدید کره شمالی برای حمله به جزیره گوام، مردم این منطقه که بخش عمده‌ای از آنان را مسیحیان کاتولیک تشکیل می‌دهند، روز یکشنبه گرد هم جمع آمدند تا برای صلح پایدار دعا کنند.

تریدا تنوریو یکی از ساکنان گوام می‌گوید: «گرد هم آمده‌ایم و همراه با هم دعا می‌کنیم، مادر مقدس به ما گوش میدهد و برایمان صلح به ارمغان می‌آورد.»

در روزهای گذشته، کره شمالی، امریکا را به حمله نظامی به جزیره گوام که از مناطق استراتژیک تحت قلمرو آمریکاست تهدید کرده است.

چو کیونگ سونگ از شهروندان پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی می‌گوید: «ما جنگ نمی‌خواهیم، اما از جنگ هم نمی‌ترسیم. اگر آمریکا به هشدارهای ما توجه نکند فرصت خوبی خواهد بود تا ریشه خشونت و جنگ را خشک کنیم و کشور را بار دیگر متحد سازیم.»

گوام جزیره‌ای گردشگری کوچک واقع در اقیانوس آرام، با جمعیتی حدود دویست هزار نفر است. «چامروها» ساکنان بومی گوام از چهارهزارسال پیش ساکن این منطقه بوده‌اند. گوام یکی از هفده قلمرو خود مختار سازمان ملل متحد است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.