خبر فوری

اسرائیل ادعا کرد: ایران در سوریه موشک دوربرد می سازد

 نظرها
اسرائیل ادعا کرد: ایران در سوریه موشک دوربرد می سازد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک شبکه تلویزیونی در اسرائیل در گزارشی با نشان دادن تصاویر ماهواره ای، از راه اندازی کارخانه ساخت موشک های دور برد در نزدیکی شهر بانیاس در شمال غربی سوریه توسط ایران خبر داد.

شبکه دو تلویزیون اسرائیل با انتشار تصاویر ماهواره ای، این تاسیسات در دست ساخت را با کارخانه ساخت موشک در نزدیکی تهران مقایسه و برای اثبات ادعای خود به شباهت های دو تصویر استناد کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هفته گذشته نسبت به تقویت حضور ایران در سوریه ابراز نگرانی کرده و اخطار داده بود که با جابجا شدن جنگجویان داعش، اسرائیل تغییرات را زیر نظر خواهد داشت و در مقابل تهدیدها اقدامات لازم را انجام می دهد.


نخست وزیر اسرائیل گفته بود: «سیاست ما مشخص است. ما به شدت مخالف تاسیسات نظامی زیر نظر ایران و همراهان ایران از جمله حزب الله در سوریه هستیم. ما اقدامات لازم را برای امنیت اسرائیل انجام خواهیم داد.»

بنیامین نتانیاهو با انتقاد از توافق برجام در سال ۲۰۱۵، این توافق را برداشتن موانع پیشرفت تسلیحاتی ایران می داند. این در حالیست که رییس موساد در گزارش اخیر خود به کابینه از قوی تر شدن ایران در دوره پسا برجام خبر داده بود.

ایالات متحده نیز در هفته های گذشته بدلیل پرتاب آزمایشی موشک ماهواره بر سیمرغ، تحریم های جدیدی را علیه ایران تصویب کرد و این آزمایشات را مخالف روح برجام خواند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.