خبر فوری

خدمات رسانی پزشکی در سوئیس با پهپاد

 نظرها
خدمات رسانی پزشکی در سوئیس با پهپاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اولین سیستم خدماتی ارسال محموله‌های پزشکی توسط پهپاد از ماه آینده میلادی در کشور سوئیس به راه می افتد.

موسسه مترنت ( Matternet) مستقر در کالیفرنیای آمریکا مبتکر کاربرد این روش مدرن خدمات پستی است که سه سال پیش مدیر کل شرکت آمازون از امکان استفاده از آن خبر داده بود.

پیش از این نیز شرکت نوپای آمریکایی زیپلین ( Zipline) در سال ۲۰۱۶ میلادی با استفاده از این سیستم توانسته بود در رواندا کیسه های خون را از بیمارستان‌های این کشور به نواحی دور افتاده برساند.

این پهپادهای حمل بار می توانند فاصله ۲۰ کیلومتر را با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت طی کنند کنند و سفارش مورد نظر را به ایستگاههای مشخصی در مقصد برسانند و پس از شارژ شدن در همین ایستگاه به محل اولیه بازگردند.

سفارش‌ها از طریق اسمارت صورت می گیرد و پهپادها می توانند بسته ای تا دوکیلوگرم وزن را حمل کنند و آن را در عرض نیم ساعت تحویل دهند.

قرار است پس از آزمایش این سیستم توسط چند بیمارستان در شهر لوگانوی سوئیس، این وسیله مدرن از سال ۲۰۱۸ میلادی در سراسر این کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.