خبر فوری

آتش گرفتن یک هواپیما هنگام فرود در فرودگاه آتاتورک

 نظرها
آتش گرفتن یک هواپیما هنگام فرود در فرودگاه آتاتورک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک هواپیمای جت اختصاصی در هنگام فرود در فرودگاه آتاتورک ترکیه دچار سانحه شد. تصاویر ثبت شده از لحظات پس از این حادثه از آتش گرفتن این جت اختصاصی لوکس خبر می دهد.

اطلاعات دقیقی از تلفات این حادثه در دست نیست اما به گزارش پلیس ترکیه دو خلبان هواپیما، یک خدمه کابین و یک مسافر این جت در آتش سوزی دچار جراحات سطحی شدند.

در هنگام فرود اضطراری این جت اختصاصی، نیروهای امداد و آتش نشانی جهت مهار آتش احتمالی و کمک به حادثه دیدگان در محل حضور داشتند.


این جت TC-KON از خانواده هواپیماهای سسنا سایتیشن هفت، ساخت کارخانه آمریکایی سسنا بوده است.

طبق گزارش های اولیه این هواپیما که از استانبول به مقصد فرودگاه اکران در شمال قبرس پرواز می کرد، بدلیل مشکلات فنی قصد بازگشت به فرودگاه را داشت و بدلیل ترکیدن چرخ در هنگام فرود دچار این حادثه شد.

باندهای فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول، بزرگترین فرودگاه ترکیه بدلیل ترافیک هوایی پس از این حادثه بسته و پروازها به حالت تعلیق درآمد. به گفته رئیس اجرایی هواپیمایی ترکیه هر دو باند فرودگاه آتاتورک در حال حاضر عملیاتی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.