خبر فوری
This content is not available in your region

قانون ممنوعیت پوشیدن برقع و نقاب در اتریش اجرایی شد

نظرها
قانون ممنوعیت پوشیدن برقع و نقاب در اتریش اجرایی شد
اندازه متن Aa Aa

در کشور اتریش از امروز یکشنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) قانون ممنوعیت پوشاندن کامل صورت با نقاب و برقع با هدف حفظ ارزش‌های این کشور به اجرا درآمد.

به نظر می‌رسد این قانون فقط بر روی زندگی ۱۵۰ زن ساکن این کشور که حدود ۳ دهم درصد از جمعیت مسلمان این کشور و ۲ هزارم درصد از کل جمعیت اتریش را تشکیل می‌دهند، اثر دارد.

بر طبق قانون جدید زنان نمی‌توانند در مکان‌های عمومی صورت خود را از محل رویش مو تا چانه بپوشانند و درصورت تخطی از این قانون ۱۵۰ یورو جریمه خواهند شد.

ممنوعیت پوشاندن صورت بخشی از یک برنامه جامع در جهت ادغام مهاجران و ساکنان این کشور است. براساس این برنامه مهاجران ملزم به شرکت در کلاس‌های زبان هستند تا زبان آلمانی و همچنین هنجارها و ارزش‌های اتریش را بیاموزند.

این تصمیم دولت سبب اعتراضات و انتقادات در این کشور شده است. راستا الکساندرفن در بلن، رییس جمهوری اتریش که از مخالفان این قانون است گفت: «این حق هر زن است که همواره به همان صورتی که دوست دارد لباس بپوشد.»


این نخستین باری نیست که قوانینی از این دست تصویب و به اجرا در می آید. قانون منع پوشاندن صورت سال‌هاست که محل بحث و گفتگو در میان سیاستمداران اروپایی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.