خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفت پارلمان اروپا با ادامه مذاکرات برکسیت

نظرها
مخالفت پارلمان اروپا با ادامه مذاکرات برکسیت
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اروپا اجازه ادامه مذاکرات برکسیت، فاز دوم را برای کمیسیون اروپایی لغو کرد. پارلمان اروپا با رای اکثریت تایید کرد که تاکنون در دور اول مذاکرات پیشرفت محسوسی حاصل نشده است و ادامه مذاکرات با این روند بیهوده است. به گفته نمایندگان پارلمان طرفین مذاکرات نمی توانند اینگونه توافقی را مشترکا تنظیم کنند.

میشل بارنیه، کمیسر و مسئول مذاکرات برکسیت در صحن پارلمان اعلام کرد که اختلافات عمیقی بین اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا وجود دارد. وی گفت ۲۷ کشور عضو پارلمان وظیفه ندارند تا بودجه اتحادیه اروپا را بپردازند. به گفته آقای بارنیه لندن باید در نوع نگاهش به این مذاکرات تجدیدنظر کند.

فیلیپ لامبر، نماینده پارلمان از بلژیک به خبرنگار ما گفت بریتانیایی‌ها تا همین هفته گذشته نخواستند بپذیرند که تنها یک فاکتور جدایی‌شان از اروپا را نمی پردازند آنها وظیفه دارند امتیازات مالی که طی ۴۵ سال حضور در اروپا کسب کردند را بازپرداخت کنند.

مشکل دوم دولت بریتانیا برای حل این معضل نداشتن یک جهتگیری واحد و مشترک از سوی دولتمردان محافظه کار این کشور است. تندروها موافق برکسیتی سخت هستند و دیگران می گویند باید به برخی از خواسته‌های اروپا احترام گذاشته شود. خبرنگار ما در استراسبورگ مقر پارلمان هم می گوید عدم حفظ مواضعی واحد برای مذاکرات برکسیت از سوی دولت بریتانیا بسیاری از نمایندگان اروپایی را دچار نگرانی کرده است و آنها نمی دانند چگونه می توانند با این مواضع دولت بریتانیا به مذاکرات برکسیت ادامه دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.