خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش ایران به عملیات ترکیه در استان ادلب سوریه

نظرها
واکنش ایران به عملیات ترکیه در استان ادلب سوریه
اندازه متن Aa Aa

سخنگوی وزارت خارجه ایران نسبت به توافق در اجلاس بعدی آستانه در مورد اعزام ناظران ایرانی به استان ادلب سوریه اظهار امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در مورد عملیات ترکیه در استان ادلب سوریه اظهار داشت: «مواضع ما با ترکیه و روسیه در خصوص موضوعات سوریه تا حد زیادی همواره مورد مشورت است و هماهنگی های لازم و به هنگام صورت می گیرد و همکاری های خود را به طور دائم و مستمر داریم.»

به گفته وی در اجلاس ششم آستانه «تا حد زیادی پیشرفت های قابل ملاحظه ای» در مورد اعزام ناظران ایرانی به استان ادلب صورت گرفته است.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران در حالی بیان شد که نیروهای نظامی ترکیه عملیات شناسایی خود در استان ادلب سوریه را از روز یکشنبه آغاز کرده اند.


ارتش ترکیه در حالی روز دوشنبه این خبر را تائید کرد که انتظار می رود عملیات نظامی این کشور در شمال غربی سوریه به زودی آغاز شود.

به این ترتیب ارتش ترکیه در حال حاضر نقاطی را برای نظارت و دیده بانی در استان ادلب در نظر گرفته است. عملیات شناسایی ارتش ترکیه در چارچوب توافق آستانه که ماه گذشته به دست آمد، صورت می گیرد.

بیانیه ارتش ترکیه در حالی منتشر شد که آنکارا طی روزهای گذشته نیروهای نظامی خود را به مناطق مرزی با سوریه گسیل کرده است.

بیشتر بخوانید: اردوغان: عملیات سنگینی در ادلب سوریه آغاز شده

ادلب تنها استان در شمال غرب سوریه است که تحت کنترل رژیم بشار اسد قرار ندارد. این استان یکی از چهار منطقه ای است که بر اساس توافق آستانه به عنوان «منطقه کاهش تنش» در نظر گرفته شده است. بخش زیادی از استان ادلب تحت کنترل گروه تحریر الشام قرار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.