خبر فوری
This content is not available in your region

فرمانده نیروهای مسلح ایران از جبهه حلب بازدید کرد

نظرها
فرمانده نیروهای مسلح ایران از جبهه حلب بازدید کرد
اندازه متن Aa Aa

سرلشکر محمدحسین باقری، فرمانده کل نیروهای مسلح ایران روز جمعه از جبهه‌های نبرد در شهر حلب سوریه بازدید کرد.

این نخستین بار است که یک مقام عالی‌رتبه نظامی ایران که در هدایت عملیات علیه شورشیان مخالف نقشی ندارد از شهر جنگ زده حلب بازدید می‌کند.

آقای باقری از شامگاه سه‌شنبه در سوریه حضور دارد. وی پنجشنبه با بشار اسد رئیس جمهوری این کشور در دمشق دیدار کرد.

بیشتر بخوانید: رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در دمشق؛ دیدار با بشار اسد و مقامات بلندپایه

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح ایران روز پنجشنبه از نیروهای «مدافع حرم» حاضر در خط نبرد در شهر حلب بازدید کرد. ایران، نیروهای اعزامی از این کشور به سوریه را فارغ از ملیت آن‌ها، «مدافعان حرم» می‌خواند.


به گزارش رسانه‌‌های ایران، آقای باقری در این دیدار بر ادامه خط مشی مشترک میان نیروهای ایرانی و ارتش سوریه تاکید کرده و آن را «رمز موفقیت و پیروزی‌های پی‌درپی» در سوریه دانسته است.

قسمت عمده شهر حلب واقع در شمال سوریه در سال ۲۰۱۳ از سوی مخالفان مسلح حکومت دمشق تسخیر شد. با این، قسمت غربی این شهر، که بزرگترین مرکز تجاری و صنعتی سوریه به شمار می‌رفت، همواره در اختیار نیروهای دولتی بود. ارتش سوریه و نیروهای ایرانی و افغان با پشتیبانی هوایی سوریه سرانجام در دسامبر سال ۲۰۱۶، حلب را بطور کامل از کنترل گروه‌های شورشی عمدتا اسلام‌گرا خارج کردند. با این حال بخش‌هایی از شمال استان حلب کماکان در اختیار مخالفان قرار دارد.

حسین همدانی، یکی از عالی‌رتبه‌ترین فرماندهان سپاه پاسداران در سال ۲۰۱۵ در این شهر کشته شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.