خبر فوری

ترامپ در بخش سلامت عمومی آمریکا «وضعیت اضطراری» اعلام کرد

 نظرها
ترامپ در بخش سلامت عمومی آمریکا «وضعیت اضطراری» اعلام کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دلیل گسترش استفاده از داروهای تسکین بخش شبه مرفینی در ایالات متحده در بخش سلامت عمومی این کشور «وضعیت اضطراری» اعلام کرد.

با این حال رئیس جمهوری آمریکا از اعلام «وضعیت اضطراری ملی» که امکان استفاده از منابع مالی دولت فدرال برای مقابله با بحران اعتیاد به داروهای تسکین بخش شبه مرفینی را فراهم می کرد، اجتناب ورزید.

با این حال اعلام «وضعیت اضطراری» در بخش سلامت عمومی مقابله با این بحران را از نظر مالی و مقرراتی تسهیل خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا شیوع استفاده از این داروها را یک «آبروریزی ملی» و «فاجعه انسانی» خوانده است. ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهوری آمریکا نیز مبارزه با رواج استفاده از این داروهای تسکین بخش را یکی از اولویتهای اصلی خود در مقام بانوی اول ایالات متحده دانست.

استفاده از داروهای تسکین بخش شبه مرفینی به طور خاص در مناطق روستایی رایج است.

بنا به آمار «مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها» در آمریکا استفاده از داروهای تسکین بخش شبه مرفینی طی سال ۲۰۱۵ میلادی در مرگ بیش از ۳۳ هزار تَن در این کشور نقش داشته است.

اعلام «وضعیت اضطراری» در بخش سلامت عمومی آمریکا به دلیل استفاده از داروهای تسکین بخش شبه مرفینی که قابل تمدید است تا ۹۰ روز ادامه خواهد یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.