خبر فوری
This content is not available in your region

فیلیپینی‌ها؛ ترش‌رو با ترامپ خوش‌رو با ترودو

نظرها
فیلیپینی‌ها؛ ترش‌رو با ترامپ خوش‌رو با ترودو
اندازه متن Aa Aa

اگر همزمان با ورود دونالد ترامپ به مانیل، پایتخت فیلیپین، صدها نفر از مردم خشمگین در برابر سفارت آمریکا تظاهرات کردند، جاستین ترودو اما با استقبال گرمی در این کشور روبرو شد.

نخست وزیر کانادا که همواره در کشورش یک شخصیت سیاسی محبوب و مردم‌دار به شمار می‌رود، در خارج از کانادا نیز هواداران زیادی دارد. او که برای شرکت در نشست سران آسه‌آن در مانیل به سر می‌برد، روز یکشنبه برای صرف غذا به یک رستوران فست فود رفت، مرغ سوخاری سفارش داد و با کارگران رستوران و مردم عادی عکس سلفی انداخت.

یک شهروند فیلیپینی می‌گوید: «من شانس داشتم که رئیس جمهوری [نخست وزیر] کانادا را دیدم. این تجربه فقط یک بار در زندگی به دست می‌آید. خوب است که او اینجاست، چون می‌تواند شاهد وضعیت واقعی در فیلیپین باشد.»

دیگری می‌گوید: «من رئیس جمهوری [نخست وزیر] کانادا را شناختم چون در شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیس‌بوک خیلی محبوب است. او به خوش‌تیپی و باهوش بودن معروف است. به همین دلیل است که کانادا مدام در حال تولد و پیشرفت است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.