خبر فوری
This content is not available in your region

بحران کاتالونیا: راخوی وارد بارسلون شد

نظرها
بحران کاتالونیا: راخوی وارد بارسلون شد
اندازه متن Aa Aa

نخست وزیر اسپانیا روز یکشنبه در میان استقبال هواداران خود وارد بارسلون، مرکز منطقه کاتالونیا شد. پس از تعلیق خودمختاری کاتالونیا به دست مجلس سنای اسپانیا، این نخستین بار است که ماریانو راخوی وارد این منطقه می‌شود. این تصمیم در پی برگزاری همه‌پرسی استقلال در کاتالونیا از سوی جدایی‌طلبان و مخالفت دولت مرکزی با آن اتخاذ شد.

دولت مادرید هم‌چنین تمام اعضا کابینه محلی کاتالونیا را برکنار و مجلس محلی آن را منحل کرده است.

روز شنبه ۲۰ آبان ماه، یعنی درست یک روز پیش از سفر راخوی به بارسلون، جدایی‌طلبان کاتالونیا که پلیس تعداد آنها را ۷۵۰ هزار نفر اعلام کرد، تظاهرات بزرگی در این شهر به راه انداختند. کارلس پوجدمون، رئیس برکنار شده منطقه کاتالونیا که هم اکنون در بروکسل به سر می‌برد با ارسال پیامی که در تظاهرات روز شنبه پخش شد، از هواداران خود سپاس‌گزاری کرد.

نخست وزیر محافظه‌کار اسپانیا که دشمن شماره یک جدایی‌طلبان منطقه کاتالونیا به شمار می‌رود، در انتخابات محلی پیش رو که قرار است در ۲۱ دسامبر، ۳۰ آذر ماه برگزار شود، از نمایندگان «حزب مردم کاتالونیایی» حمایت می‌کند.

راخوی از مردم خواسته است به طور گسترده در این انتخابات شرکت کنند.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.