خبر فوری

فرمول یک؛ بوتاس فاتح آخرین مسابقه فصل شد

 نظرها
فرمول یک؛ بوتاس فاتح آخرین مسابقه فصل شد
اندازه متن Aa Aa

والتری بوتاس روز یکشنبه بیستمین و آخرین مرحله از مسابقات قهرمانی فرمول یک فصل در ابوظبی را فتح کرد.

راننده فنلاندی تیم مرسدس که در این مسابقه رقابت نزدیکی با هم تیمی اش لوئیس همیلتون بریتانیایی داشت در نهایت زودتر از قهرمان این فصل رقابت ها از خط پایان گذشت. سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری نیز مکان سوم را به خود اختصاص داد.


همیلتون که در این فصل عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت ماه گذشته پس از قرار گرفتن در رتبه نهم گرند پری مکزیک، چهارمین قهرمانی خود را پیش از اتمام این مسابقات جشن گرفت.

سباستین فتل، نزدیک ترین رقیب همیلتون با رفتن بر روی سکوی دوم گرند پری ابوظبی نایب قهرمانی خود را در مسابقات فصل تضمین کرد. بوتاس نیز پس از همیلتون و فتل، در مکان سوم جدول کلی مسابقات فرمول یک فصل جا خوش کرد.

تیم مرسدس در پایان رقابت های فصل با کسب ۶۲۵ امتیاز و فاصله ای زیاد نسبت به فراری عنوان نخست در بخش سازندگان خودرو را از آن خود کرد. تیم ردبول نیز در این بخش با کسب ۳۵۸ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.