خبر فوری

از چشم زن آمریکایی ۱۴ کرم کوچک خارج شدند

 نظرها
کرم خارج شده از چشم یک زن امریکایی
کرم خارج شده از چشم یک زن امریکایی -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دانشمندان می گویند خروج ۱۴ کرم کوچک از چشم زنی در ایالت اورگن آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی اولین مورد از انتقال عفونت های انگلی به وسیله حشرات در انسان محسوب می شود.

این کرم ها در یک بازه زمانی ۲۰ روزه در ماه اوت سال ۲۰۱۶ از چشم چپ یک زن ۲۶ ساله در غرب آمریکا خارج شد. کرم های خارج شده از چشم این زن که طول آنها بیش از یک سانتی متر بود، همگی شفاف بودند. 

کرم های خارج شده از چشم این زن کرم هایی است که پیش از این تنها در میان احشام در جنوب کانادا و شمال ایالات متحده یافت شده بود. این کرم‌ها به وسیله مگس منتقل می شوند.

بنا به گزارش‌ها این زن پس از آنکه مدتی را به اسب سواری در منطقه گولد بیچ ایالت اورگون گذرانده بود دچار خارش چشم شده بود. او پس از یک هفته خارش چشم یک کرم از چشم خود خارج کرد.

در منطقه‌ای که او در آن به اسب سواری مشغول بود احشام نیز نگهداری می‌شدند.

بنا به نتیجه تحقیقی که در یک نشریه پزشکی آمریکایی منتشر شده است ساکنان آمریکای شمالی بیش از آنچه تاکنون تصور می شد در برابر عفونت های انگلی آسیب پذیر هستند. به گفته دانشمندان اگر این کرم ها برای مدت طولانی در چشم باقی بمانند منجر به خراش قرنیه و نابینایی خواهند شد.

عفونت های انگلی تاکنون در گروهی از حیوانات از جمله سگ و گربه و برخی جانوران گوشت خوار مشاهده شده است. 

بیشتر بخوانید: کرم ۱۷۰ سانتیمتری مرد سوشی‌دوست را روانه بیمارستان کرد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.