وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اسرائیل برنامه اخراج مهاجران آفریقایی را کنار می‌گذارد

 نظرها
اسرائیل برنامه اخراج مهاجران آفریقایی را کنار می‌گذارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اسرائیل اعلام کرد برنامه اخراج اجباری پناهجویان آفریقایی از این کشور را کنار می‌گذارد.

دولت اسرائیل روز سه‌شنبه طی پاسخی کتبی به دادگاه عالی این کشور اعلام کرد که دیگر به دنبال پیاده کردن برنامه پیشین خود نیست.

دولت نتانیاهو مدتها روی برنامه‌ای کار می‌کرد که بنا داشت هزاران تن پناهجوی آفریقایی را که عمدتا از اریتره و سودان به شکل غیرقانونی وارد خاک اسرائیل شده‌اند اخراج کند.

این در حالی است که مقامات اداره مهاجرت این کشور همچنان در پی راه‌هایی خواهند بود تا بتوانند این مهاجران را به شکل قانونی اخراج کنند اما چنانکه نامه دولت این کشور عنوان می‌کند،‌ اخراج اجباری آنها «دیگر در دستور کار» نخواهد بود.

ورود پناهجویان و مهاجران غیرقانونی به اسرائیل حدود ۱۰ سال پیش آغاز شد. بیشتر این افراد از مرز مصر و اسرائیل وارد خاک این کشور شدند.

براساس گزارش‌های منتشر شده از سوی اداره جمعیت و مهاجرت اسرائیل، حدود ۴۰ هزار مهاجر غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند. این آمار شامل کودکان متولد شده از والدین مهاجر نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: