خبر فوری

صالحی: امیدوارم ترامپ و همکارانش سر عقل بیایند

 نظرها
علی اکبر صالحی،‌ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران
علی اکبر صالحی،‌ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران -
کپی رایت
عکس از ایسنا
اندازه متن Aa Aa

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می گوید که تهران از نظر فنی «کاملاً قدرت بازگشت‌پذیری» را دارد و می تواند غنی سازی با خلوص «به مراتب بالاتر از قبل» انجام دهد. به گفته رییس سازمان انرژی اتمی ایران «این ادعا شعار و غلو نیست.»

وی که در حاشیه گشایش دبیرستان انرژی اتمی مشهد سخن می‌گفت افزود: «امیدواریم آقای ترامپ و همکارانشان و دولتشان سر عقل بیایند و نه خودشان را به دردسر و زحمت بیندازند و نه ما را و نه دیگران را. اگر نتوانیم آن‌گونه که قول دادیم عمل کنیم، ‌آبروی جمهوری اسلامی، مسئولان، بنده و هم آبروی سازمان انرژی اتمی در خطر است.»

آقای صالحی اعلام کرد: «سعی داریم در استان‌ها مدارس انرژی اتمی را توسعه دهیم و به‌عنوان یک نمونه و الگو این مدارس را می‌سازیم تا وظیفه سازمان انرژی اتمی را در بسط و توسعه علمی داشته باشیم و هم الگوسازی کنیم.»

وی تصریح کرد: «هر وقت هر حرفی زدم، براساس یک باور آن را گفته‌ام و ذاتاً اهل شعار نیستم؛ قبلاً هم وقتی اقدام به تولید (اورانیم غنی شده تا) ۲۰ درصد کردیم خارجی‌ها گفتند بلوف می‌زنند؛ اما بعد که تولید شد حیرت زده شدند. حالا که می‌گوئیم آمادگی داریم به جایگاهی بالاتر از جایگاه قبلی بازگردیم، برخی می‌گویند بلوف می‌زنید. امیدوارم که هیچ وقت نیاز نباشد به این شرایط برسیم.»

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.