خبر فوری

نمایندگان پارلمان لهستان به طرح کاهش حقوق خودشان رای مثبت دادند

 نظرها
نمایندگان پارلمان لهستان به طرح کاهش حقوق خودشان رای مثبت دادند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان پارلمان لهستان در حرکتی منحصربفرد به کاهش حقوق خود رای مثبت داد. با این رای نمایندگان می پذیرند که از این پس ۲۰ درصد کمتر از حقوق معمول خود را دریافت کنند. این کاهش حقوق در پی درخواست یاروسلاو کاچینسکی رهبر حزب راست و محافظه کار در پارلمان به رای گذاشته شد. ۲۴۰ نماینده پارلمان اعضای این حزب هستند.

در جریان رای گیری دو تن از نمایندگان مخالف این طرح از حزب رقیب پیش از ترک جلسه نمایندگان حزب حاکم را ریاکار و دزد خواندند. این دو به رسانه های لهستان گفتند که کاهش بیست درصدی حقوق نمایندگان تنها یک بازی عوامفریبانه از سوی رهبر این حزب برای پیروزی در انتخابات پیش رو است.

برخی از روزنامه نگاران مستقل موارد تخلف مالی وفساد برخی رهبران و مقامات ارشد حزب محافظه کار راست گرای لهستان را افشاگری کرده اند. البته به دلیل قدرت رسانه ای بالای حزب حاکم بسیاری در این کشور صدای رسانه های آزاد و مستقل را نشیدند.

بیشتر بخوانید:

اختلاف لهستان و اتحادیه اروپا؛ ورشو با ایده اروپای دو سرعتی مخالف است

لهستان به همراه مجارستان دو کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که بدلیل سرکوب روزنامه نگاران و موارد متعدد تعرض به حقوق بشر و دموکراسی بارها از سوی شورای اروپای مجازات شده اند. اتحادیه اروپا به هر دوکشور برای اجرایی کردن ماده هفت اتحادیه اروپا هشدار داده است. ماده هفت منشور اتحادیه اروپا قدرت سیاست گذاری و تصمیم گیری درباره سیاست های کلان اروپا را از کشورهای متخلف می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.