خبر فوری
This content is not available in your region

همسر نتانیاهو به فساد مالی متهم شد

نظرها
همسر نتانیاهو به فساد مالی متهم شد
اندازه متن Aa Aa

سارا نتانیاهو همسر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل به سوءاستفاده از منابع مالی دولتی برای سفارش غذا در خانه متهم شد.

وزارت دادگستری اسرائیل، در این کیفرخواست همسر بنیامین نتانیاهو را همراه با یک کارمند دولت متهم کرده است که با دور زدن مقررات قانونی، در مدت سه سال بیش از ۱۰۰ هزار دلار را برای سفارش غذای بیرون‌بر هزینه کرده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق قوانین اسرائیل اقامتگاه نخست‌وزیر و خانواده‌اش از آشپز شخصی برخوردار است و سفارش غذا از بیرون(به دلایل امنیتی و ملاحظات تشریفاتی) برای آنان ممنوع است.

براساس بیانیه وزارت دادگستری اسرائیل خانم نتانیاهو به «شکستن اعتماد» و «فساد جدی» متهم است. بنیامین نتانیاهو که خود به چندین مورد فساد متهم شده اتهامات علیه همسر خود را «واهی و بی‌اساس» دانست.

خانم نتانیاهو پیش از نیز بارها به خاطر رفتارهای مشابه خبرساز شده بود. ازجمله این رفتارها استخدام پرستار خصوصی برای پدر خود با بودجه دولتی یا استخدام یک هم حزبی آقای نتانیاهو به عنوان برقکار در منزل و ویلای شخصی و با حقوقی نامتعارف بود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.