خبر فوری

حیاط کاخ الیزه فرانسه تبدیل به سالن رقص شد

نظرها
حیاط کاخ الیزه فرانسه تبدیل به سالن رقص شد
کپی رایت
Christophe Petit Tesson/Pool via Reuters
اندازه متن Aa Aa

به مناسبت جشن موسیقی فرانسه که هرساله همزمان با آغاز تابستان در این کشور برگزار می‌شود در حیاط کاخ الیزه کنسرت موسیقی الکترونیک همراه با رقص و آواز برگزار شد.

جشن موسیقی فرانسه هر ساله فرصتی را در اختیار همه اقشار مردم قرار می‌دهد که به‌طور رایگان در کوچه و خیابان‌های شهرهایی که در آن ساکن هستند به اجراهای مختلف موسیقی در طولانی‌ترین روز سال گوش دهند.

امسال برای نخستین بار دی جی‌های فرانسوی به کاخ ریاست جمهوری فرانسه دعوت شده بودند و در حیاط الیزه با حضور افرادی که از پیش ثبت‌نام اینترنتی کرده بودند به اجرای موسیقی الکترونیک پرداختند.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به همراه برژیت مکرون همسرش در این مراسم حضور داشتند و با حاضرین خوش و بش می‌کردند و عکس یادگاری می‌گرفتند.

جشن موسیقی برای نخستین بار در زمان ریاست جمهوری فرانسوا میتران، رئیس جمهوری اسبق فرانسه در ۲۱ ژوئن سال ۱۹۸۲ میلادی برگزار شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.