خبر فوری
This content is not available in your region

دانشگاه هاروارد به اعمال تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار متهم شد

نظرها
دانشگاه هاروارد به اعمال تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار متهم شد
کپی رایت
آرشیو
اندازه متن Aa Aa

دولت آمریکا روز پنجشنبه دانشگاه هاروارد را به اعمال تبعیض علیه آن دسته از داوطلبان به تحصیل در این دانشگاه که آسیایی تبار هستند متهم کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده از شکایت حقوقی گروهی از دانشجویان آسیایی که دانشگاه هاروارد را به اعمال تبعیض به نفع دانشجویان سفیدپوست، سیاه پوست و لاتین تبار متهم کرده اند، حمایت کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حالی از شکایت دانشجویان آسیایی از دانشگاه هاروارد حمایت کرده است که دو ماه پیش برنامه حمایت از حضور دانشجویان متعلق به اقلیتها در موسسات آموزش عالی را لغو کرده بود. این برنامه در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در حمایت از دانشجویان سیاه پوست و لاتین تبار که کمتر از سفیدپوستان بخت راهیابی به دانشگاه ها را دارند، به اجرا گذاشته شد.

جف سشنز، وزیر دادگستری دولت دونالد ترامپ در بیانیه ای تاکید کرد: «هیچ کدام از شهروندان آمریکا نباید به دلیل نژادشان از تحصیل در موسسات آموزشی محروم شوند.»

حمایت وزارت دادگستری آمریکا از شکایت داوطلبان آسیایی تبار دانشگاه هاروارد می تواند نشانه ای از مخالفت دولت ایالات متحده با اعمال تبعیض مثبت به نفع سایر اقلیت ها (از جمله سیاهپوستان و لاتین تبارها) باشد. امری که به نظر می رسد در نظام گزینش دانشگاه هاروارد رواج داشته است. با این حال دانشگاه هاروارد هرگونه تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار را رد می کند.

بیشتر بخوانید:زاکربرگ از هاروارد دکترای افتخاری دریافت کرد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.