خبر فوری
تظاهرات موافقان و مخالفان استقلال کاتالونیا در بارسلون

بدون شرح

تظاهرات موافقان و مخالفان استقلال کاتالونیا در بارسلون

شنبه ۲۹ سپتامبر دو روز مانده به سالگرد رفراندوم بر سر استقلال ناحیه کاتالونیا که جامعه اسپانیا را به لحاظ سیاسی دوپاره کرد، هزاران تن از موافقان و مخالفان این تصمیم بار دیگر به خیابان‌ها آمدند. امری که با درگیری و تنش میان آنان همراه شد.

در ۱ اکتبر سال گذشته این ناحیه اسپانیا پس از برگزاری یک رفراندوم طی اقدامی یکجانبه اعلام استقلال کرد. در پی این رخداد، دولت مستقر در مادرید نتایج رفراندوم را بر خلاف قانون اساسی کشور خواند و از اعطای استقلال به این منطقه سرباز زد. از این تاریخ تنش همچنان در این منطقه متمایل به خودمختاری باقی مانده ‌است.

جمعه شب تظاهرات هواداران استقلال که قصد داشتند سالگرد رای به جدایی را جشن بگیرند، با تظاهرات مخالفان جدایی کاتالونیا (عمدتا شامل افسران پلیس در ساعات غیرکاری و خانواده‌های آنان) همزمان شد. این همزمانی به بروز تنش انجامید و هواداران استقلال با مخالفان و نیروهای پلیس درگیر شدند.

مطالب بیشتر از بدون شرح

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.