خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش ولایتی به بازتاب سخنانش درباره «لنگ» و «نان خشک» یمنی‌ها

نظرها
واکنش ولایتی به بازتاب سخنانش درباره «لنگ» و «نان خشک» یمنی‌ها
اندازه متن Aa Aa

دفتر علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران در امور بین الملل روز شنبه با صدور بیانیه‌ای به بازتاب رسانه‌ای سخنانش درباره «مقاومت یمنی‌ها با لنگ و نان خشک» واکنش نشان داد.

دفتر آقای ولایتی در این بیانیه واکنش به اظهاراتش را «از سر دلسوزی» یا «از سر غرض‌ورزی» رسانه‌ها دانست و گفت که برخی تلاش کردند تا چهره وی را که «چند دهه از عمر خود را مصروف جبهه مقاومت در ایران و منطقه کرده است» در مقابل مردم «مخدوش جلوه دهند.»

این بیانیه آقای ولایتی را «پرچمدار زنده نگاه داشتن موج بیداری اسلامی الهام گرفته از انقلاب اسلامی در منطقه» خوانده و آورده است که «از غرض‌ورزان...انتظاری نیست» اما «دلسوزانی» که «ناروا» به وی «تاخته‌اند» باید با مرور «مواضع روشن» او « نکته‌دانی خود را به نمایش می‌گذاشتند.»

مشاور رهبر ایران در سخنرانی خود به مناسبت «هفته دفاع مقدس» با اشاره شرایط اقتصادی و سیاسی ایران گفته بود: «از یمنی‌ها یاد بگیریم که چگونه در برابر تهدید و تحریم مقاومت می‌کنند. به جای لباس لنگ می‌بندد و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است.»

این سخنان آقای ولایتی موجی از انتقاد‌ها را در رسانه‌های ایران برانگیخت. از جمله یکی مجریان صدای و سیمای ایران در یکی از برنامه‌های تلویزیون با اشاره به این اظهارت گفت که «ما قرار بود ژاپن اسلامی بشویم و حالا می‌گویید لنگ ببندیم و نان خشک بخوریم، ما خودمان ۸ سال جانانه مقاومت کردیم، بدون لنگ، با شلوار، خیلی هم شیک آنها باید از ما مقاومت یاد بگیرند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.