خبر فوری
درگیری مهاجران با نیروهای امنیتی در مرز مکزیک و گواتمالا

گروه جدیدی از مهاجران که به قصد عبور از مرزهای ایالات متحده به سمت این کشور در حرکت بودند با نیروهای امنیتی مکزیک در مرز مکزیک و گواتمالا درگیر شدند.

بر اساس گزارش‌ها موجود، این گروه دروازه مرزی میان گواتمالا و مکزیک در منطقه تیکون اومان را شکستند و وارد مکزیک شدند.

نیروهای امنیتی سعی کردند با شلیک گلوله‌های پلاستیک جمعیت را متفرق کنند. در جریان این درگیری‌ها یک مرد مهاجر ۲۶ ساله کشته و ۶ افسر پلیس زخمی شدند.

آلفونسو نوارت، وزیر امور داخلی مکزیک به خبرنگاران گفت: «پلیس فدرال هیچ گونه سلاحی حتی برای شلیک گلوله‌های پلاستیکی در اختیار ندارد. با این حال بعضی از مهاجران با خود اسلحه حمل می‌کردند و برخی دیگر با خود کوکتل مولوتف داشتند.»

دولت گواتمالا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مهاجران هیچ راهی را برای گفتگو باز نگذاشتند و بجای آن به نیروهای پلیس سنگ و بطری‌های شیشه‌ای پرتاب کردند.

همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده تهدید کرده است که مرز با مکزیک را می‌بندد و در صورتی که این روند مهاجرت متوقف نشود نیروهای نظامی را به مرزها ارسال خواهد کرد.

مطالب بیشتر از بدون شرح

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.