خبر فوری

آلمان؛ مرد مهاجرستیز شب سال نو به عابران حمله کرد

 نظرها
 آلمان؛ فردی مهاجر ستیز شب سال نو با خودرو به عابران حمله کرد
آلمان؛ فردی مهاجر ستیز شب سال نو با خودرو به عابران حمله کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

راننده خودرویی در آلمان شب سال نو میلادی به سوی عابران پیاده حمله کرد که در جریان این حادثه چهار تن به شدت مصدوم شدند.

پلیس محلی در شهر برلین با تایید این خبر اعلام کرده است که بر اساس تحقیقات اولیه حمله یاد شده ماهیت نژادپرستانه داشته و با هدف ضدیت با مهاجران صورت گرفته است.

دادسرای شهر اسن و پلیس محلی در مونستر که تحقیقی مشترک بر روی این پرونده را آغاز کرده اند حمله صورت گرفته در نیمه شب دوشنبه به عابران پیاده در منطقه ای واقع در ایالت نوردراین-وستفالن را برنامه ریزی شده توصیف و تاکید کرده اند که راننده خودرو با انگیزه بیگانه‌ستیزی اقدام به این حمله کرده است. به گفته این منابع عامل حمله از اختلالات روحی رنج می برد.

بتتروپ شهری است که حمله در آن صورت گرفته است. عامل حمله فردی پنجاه ساله است که ابتداء سعی داشت یک عابر را زیر بگیرد اما با فرار وی تصمیم گرفت خودرو خود را به سمت جمعیتی که دورتر در حال آتش بازی و برگزاری جشن های آغاز سال نو میلادی بودند، هدایت کند.

به گفته پلیس آلمان در جریان این حمله چهار تن به شدت زخمی شده اند که در میان آنها سوری و افغانی تبار دیده می شود.

به گزارش منابع امنیتی در آلمان، فرد مهاجم سپس در شهر اسن که در نزدیکی شهر محل حمله نخست واقع شده است بار دیگر عابران را مورد هجوم قرار داد و سپس توسط پلیس دستگیر شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.