خبر فوری
This content is not available in your region

ورود ارتش سلطنتی بریتانیا به کانال مانش برای مقابله با مهاجران غیرقانونی

نظرها
ورود ارتش سلطنتی بریتانیا به کانال مانش برای مقابله با مهاجران غیرقانونی
اندازه متن Aa Aa

یکی از کشتی های ارتش سلطنتی بریتانیا برای کنترل عبور و مرور مهاجران غیرقانونی در کانال مانش ماموریت خود را آغاز کرد.

وزیر کشور خواستار حضور این کشتی سلطنتی در کانال مانش شده است.

ساجد جاوید وزیر کشور دولت محافظه کار بریتانیا از وزیر دفاع خواست تا برای مقابله با تشدید بی سابقه حضور مهاجران غیرقانونی در کانال مانش از کشتی «اچ ام اس مرسری» از ارتش سلطنتی استفاده کند.

یکی از مقامات ارتش بریتانیا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد نیروهای ارتش سلطنتی می توانند کمک ویژه ای، بدلیل تجربیات خود به نیروهای گارد ساحلی و پلیس بریتانیا بکنند.

چهارشنبه پلیس بریتانیا یک شهروند ایرانی و یک شهروند بریتانیایی را در ارتباط با انتقال «غیر قانونی» مهاجران به بریتانیا از طریق کانال مانش در شهر منچستر نیز بازداشت کرده است.

آژانس جرایم ملی بریتانیا اعلام کرد فرد ایرانی ۳۴ ساله و شهروند بریتانیایی ۲۴ ساله هستند.

ساجد جاوید وزیر کشور چهارشنبه اتفاقات اخیر در کانال مانش را یکی از مهم ترین چالش های پیش روی دولت بریتانیا خواند. به گفته ساجد جاوید تنها در سه ماه گذشته ۵۳۹ مهاجر غیرقانونی اقدام به عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا کرده اند. این عدد در ماه دسامبر گذشته ۲۳۰ نفر بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.