خبر فوری

صندوق جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای «مشت‌زن جلیقه زردها» مسدود شد

 نظرها
کریستوف روتینگر، قهرمان بوکس فرانسه، پلیس ضد شورش را با مشت به عقب می‌راند
کریستوف روتینگر، قهرمان بوکس فرانسه، پلیس ضد شورش را با مشت به عقب می‌راند -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کمتر از چهل و هشت ساعت پس از به راه افتادن صندوق اینترنتی جمع‌آوری کمک‌های «مردمی» برای کریستوف دتنژه، «مشت‌زن» جلیقه زردهای فرانسه، حساب الکترونیکی این کارزار بسته شد.

لیچی، وبسایتی که به افراد متقاضی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی و خیریه، امکان راه‌اندازی کارزارهای مشابه را می‌دهد، ظهر سه‌شنبه اعلام کرد با توجه به مبلغ جمع‌آوری شده، این صندوق دیگر امکان پذیرش داوطلب جدید را ندارد.

بیش از هفت هزار شهروند فرانسوی برای حمایت مالی از کریستوف دتینگر، در کمتر از ۴۸ ساعت بیشتر از ۱۱۷ هزار یورو جمع‌آوری کردند.

بیشتر بخوانید:

ساعاتی پیش از اعلام بسته شدن این کارزار «مردمی»، مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان و یکی از نزدیک‌ترین یاران و همفکران امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با حضور در یک برنامه تلویزیونی، جمع‌آوری این حجم از پول برای یک متهم به کتک زدن نیروهای پلیس را «شرم‌آور» توصیف کرده و از وبسایت لیچی خواست تا فورا صندوق حمایت از «قهرمان مشت‌زنی جلیقه زردها» را مسدود کند.

مارلن شیاپا از وبسایت لیچی خواست فورا صندوق حمایت از «مشت‌زن جلیقه زردها» را مسدود کند.

کریستوف دتنژه، قهرمان سابق مشت‌زنی فرانسه، روز شنبه ۵ ژانویه و در جریان هشتمین تظاهرات سراسری جلیقه زردها، پس از بحث و جدل با گروهی از ماموران، به روی پل پرید و با ضربات مشت، یک گروه ۴ نفره از ماموران را ۱۰ متر به عقب راند. وی بامداد دوشنبه خود را تحویل پلیس داد و هم‌اکنون در بازداشت است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.