وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت علیه تعریف رایج از «مردانگی»

 نظرها
تصویری از ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت
تصویری از ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت -
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت تولید محصولات بهداشتی ژیلت از زمان انتشار ویدئوی تبلیغی جدید خود که در آن تعریف رایج از «مردانگی» را زیر سوال برده با واکنش های متفاوتی روبرو شده است.

در این ویدئوی تبلیغی که تقریبا یک سال پس از آغاز جنبش «من هم همینطور» (Metoo#) منتشر شده است تصاویری از کلیشه های رایج جنسیتی در فیلم های سینمایی و خشونت بین کودکان پسر دیده می شود. صدایی که بر روی این تصاویر شنیده می شود می گوید: «قلدری کردن، جنبش «من هم همینطور» علیه اذیت و آزار جنسی، مردانگی مسموم، آیا اینها بهترین چیزی است که یک مرد می تواند به دست آورد؟»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت طی ۴۸ ساعت بیش از چهار میلیون بار در شبکه یوتیوب دیده شده است.

گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی ضمن ستایش از تبلیغ شرکت ژیلت آن را گام موثری در راستای جلوگیری از آزارهای روانی و جنسی ارزیابی کرده اند.

در مقابل منتقدان ویدئوی تبلیغی ژیلت این شرکت را به همراهی با جنبش «ضدیت با مردان» متهم کرده اند. مجله راست افراطی «نیو امریکن» (The New American) ضمن انتقاد از این ویدئو آن را «سرشار از فرضیه های غلط» دانسته است.