خبر فوری

یازدهمین تظاهرات جلیقه زردها؛ هزاران نفر به خیابان‌ها آمدند

 نظرها
یازدهمین تظاهرات جلیقه زردها؛ هزاران نفر به خیابان‌ها آمدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در یازدهمین شنبه اعتراضی جلیقه زردها، ده‌ها هزار نفر در شهرهای مختلف فرانسه به خیابان‌ها آمدند.

در پاریس، پایتخت فرانسه در ساعات پیش از ظهر تظاهرات با آرامی و بدون درگیری خاصی بین پلیس و معترضان دنبال شد. اما از ساعت ۲ بعد از ظهر به بعد، تظاهرکنندگان در مرکز شهر با نیروهای پلیس به شدت درگیر شدند.

گروهی از معترضان پس از تاریک شدن هوا برای ادامه تظاهرات و برگزاری «شب زرد» تجمع خود را ادامه دادند. پلیس یا حمله به این گروه، تظاهرکنندگان را متفرق کرد.

به گزارش رسانه‌های فرانسوی ده‌ها نفر در جریان یازدهمین تظاهرات جلیقه زردها بازداشت شده اند.

ژروم رودریگز، یکی از نمایندگان شناخته شده جلیقه زردها روز شنبه و زمانی که در حال فیلمبرداری از تظاهرات بود، به شدت مجروح شد. پلیس به صورت وی تیر پلاستیکی شلیک کرد. آقای رودریگز پس از انتقال به بیمارستان با انتشار یک پیام فیسبوکی اعلام کرد چشمش را از دست خواهد داد.

ژروم رودریگز از نمایندگان شناخته شده جلیقه زردها در بیمارستان

هیات نظارت بر رفتار پلیس فرانسه پرونده‌ای را برای رسیدگی به شرایط بروز این حادثه باز کرده است.

به گفته وزارت کشور فرانسه در یازدهمین شنبه اعتراضی جلیقه زردها، ۶۵ هزار نفر در سراسر فرانسه راهپیمایی کردند. تظاهرات علاوه بر پاریس در تولوز، لیون،‌ اورو و نانت به خشونت کشیده شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.