خبر فوری

آنچه باید درباره استفاده از سلاح گرم در آمریکا بدانیم

 نظرها
آنچه باید درباره استفاده از سلاح گرم در آمریکا بدانیم
اندازه متن Aa Aa

فرهنگ حمل سلاح در جامعه آمریکا عمیقا ریشه دوانده است. حق مالکیت و حمل اسلحه در متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته شده است.

یک سوم خانواده‌های آمریکایی اسلحه دارند. با حدود ۲۷۰ تا ۳۱۰ میلیون قبضه سلاح در دست شهروندان، آمریکا رکوردار جهان است: به طور متوسط یک قبضه برای هر یک نفر.

سالانه حدود ۳۰ هزار نفر در آمریکا با سلاح گرم کشته می شوند یا خودکشی می کنند.

توالی به رگبار گلوله بستن جماعات در اماکن عمومی آمریکا بیشتر و بیشتر می شود تا بحث پیرامون قانون حمل اسلحه داغ‌تر و جنجالی تر شود.

هر ایالت آمریکا قوانین مرتبط با حمل سلاح خود را دارد که فقط سازندگان سلاح و نمایندگان مجاز فروش سلاح را در بر می‌گیرد و کاری با ۴۰ درصد معاملات فروش شخصی جنگ افزارهای شخصی ندارد.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا بارها و بارها تلاش کرد تا سلاح‌های رگباری را ممنوع و حلقه بررسی و تحقیق دقیق‌تر از خریداران سلاح را تنگتر کند.

اما لابی قدرتمندی به نام «انجمن ملی اسلحه» در آمریکا فعال است، لابی که به شدت با هر گونه اعمال محدودیت در حقوق مالکیت و حمل اسلحه توسط شهروندان مخالفت می‌کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.