خبر فوری

هشدار در مورد تبعات تحریم ایران؛ اروپا نگران افزایش حمله‌های سایبری است

 نظرها
هشدار در مورد تبعات تحریم ایران؛ اروپا نگران افزایش حمله‌های سایبری است
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آژانس امنیت دیجیتالی اتحادیه اروپا هشدار داد که همزمان با رو به وخامت گذاشتن روابط سیاسی ایران با کشورهای غربی، احتمال دارد اقدامات ایران در زمینه جاسوسی سایبری افزایش یابد.

خبرگزاری رویترز ماه نوامبر گذشته با انتشار گزارشی اختصاصی مدعی شد که هکرهای ایرانی طی چند سال گذشته حمله‌های سایبری متعددی را انجام داده و در سازماندهی کارزارهای تولید و انتشار اطلاعات «غلط» نقش آفرینی کرده‌اند. اقداماتی که با هدف توسعه نفوذ امنیتی ایران در کشورهای خاورمیانه و سایر نقاط جهان صورت گرفته است.

در چنین شرایطی اتحادیه اروپا اخیرا در واکنش به آزمایش‌های موشکی ایران و اتهام‌هایی که در زمینه تدارک عملیات تروریستی در خاک اروپا متوجه این کشور است، وضع تحریم‌های جدیدی را علیه تهران کلید زده است.

حال آژانس امنیت دیجیتالی اتحادیه اروپا از تاثیر این تحریم‌ها بر تحریک ایران برای تشدید حملات سایبری خود علیه کشورهای اروپایی اعلام نگرانی کرده است.

بیشتر بخوانید:تحریم ها علیه ایران؛ حمله سایبری به حساب ایمیل مقامات آمریکایی

ایران در واکنش به این ادعا، گزارش آژانس امنیت دیجیتالی اتحادیه اروپا را بخشی از جنگ روانی ایالات متحده و متحدانش علیه ایران دانسته است.

در حالی که آمریکا نیز پیشتر ایران را به حمایت دولتی از حملات سایبری متهم کرده، مسئولیت حمله یک دهه پیش ویروس «استاکس نت» به تاسیسات هسته‌ای ایران متوجه آمریکا و اسرائیل شد. ادعایی که هیچ‌گاه از سوی این دو کشور تکذیب نشد.

بیشتر بخوانید:

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.