خبر فوری

واکنش‌های مردمی به استعفای ظریف

 نظرها
واکنش‌های مردمی به استعفای ظریف
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یورونیوز پس از رسانه‌ای شدن خبر استعفای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به سراغ شماری از شهروندان ایران رفت و با شماری از آنان در خیابانهای تهران گفت‌وگو کرد. خبر استعفای وزیر امور خارجه شامگاه روز دوشنبه رسانه‌ای شد و آخرین خبرها از بازگشت وی به دستگاه دیپلماسی ایران حکایت دارد.

در گزارش ویدیویی یورونیوز، برخی از مردم خواهان بازگشت ظریف هستند و برخی دیگر خواستار دادگاهی شدن او. یک نوجوان درباره استعفای ظریف به یورونیوز گفت که «ظریف با استعفایش سفر بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه به تهران و دیدارش با رهبر ایران را تحت شعاع قرار داد.» او همچنین از وزارت اطلاعات خواست تا ظریف محاکمه شود.

یکی دیگر از شهروندان اما خواستار بازگشت ظریف به امور خارجه و بازگشت ثبات به بازار بورس شد. به دنبال خبر استعفای ظریف بورس ایران سقوط دو هزار واحدی داشت.

امروز چهارشنبه حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران با استعفای آقای ظریف مخالفت کرد. در آخرین خبرها از تهران وزیر امور خارجه به همراه حسن روحانی و برخی دیگر از هیات دولت از نخست وزیر ارمنستان استقبال کرده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.