خبر فوری

آلمان از نسل پنجم شبکه‌های سیار (5G) در بخش صنعتی استفاده می‌کند

 نظرها
آلمان از نسل پنجم شبکه‌های سیار (5G) در بخش صنعتی استفاده می‌کند
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آژانس فدرال شبکه مخابراتی آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که امواج نسل پنجم شبکه های سیار (5G) را در نیمه دوم سال جاری میلادی در اختیار شبکه های محلی قرار می دهد.

هدف آژانس شبکه مخابراتی آلمان استفاده صنعتی از نسل پنجم شبکه‌های سیار عنوان شده است.

بنا به اعلام آژانس فدرال شبکه مخابراتی آلمان شرکت‌های این کشور می توانند برای استفاده از امواج نسل پنجم شبکه‌های سیار در موج ۳.۷ تا ۳.۸ گیگاهرتز اقدام کنند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این در حالی است که مناقصه برای اهدای مجوز استفاده از امواج نسل پنجم شبکه‌های سیار در فرایندی جداگانه روز ۱۹ مارس آغاز می‌شود.

یوخن هومان، رئیس آژانس فدرال شبکه مخابراتی آلمان درمورد امواج نسل پنجم شبکه های سیار اظهار داشت: «برای 5G ظرفیت بالقوه زیادی به ویژه در بخش صنعتی وجود دارد.»

وی افزود: «ما درنظر داریم این امواج را برای شرکت ها فراهم کنیم تا براساس نیاز خود شبکه های محلی بسازند.»

چند شرکت بزرگ آلمانی از جمله وولکس واگن، دایملر زیمنس و «ب آ اس اف» (بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان) اعلام کرده اند که علاقمند به استفاده از نسل پنجم شبکه های سیار برای راه اندازی تاسیسات متصل به اینترنت هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.