خبر فوری

همسر نازنین زاغری‌رتکلیف با شاخه‌های گل در برابر سفارت ایران در لندن

 نظرها
همسر نازنین زاغری در برابر سفارت ایران در لندن
همسر نازنین زاغری در برابر سفارت ایران در لندن -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز دوشنبه ۳۱ مارس در سومین سال بازداشت نازنین زاغری‌رتکلیف، شهروند ایرانی‌تبار بریتانیا، همسر او با شاخه‌های گل در برابر سفارت ایران در لندن حضور یافت.

ریچارد رتکلیف، در مصاحبه با یورونیوز گفت: «امروز صبح با نازنین تماس داشتم و به او گفتم که برای سومین سالگرد زندانی شدنش چه برنامه‌هایی داریم و تمام پیغام‌های همدلی ارسالی را به او منتقل کردم.» آقای رتکلیف ادامه داد: «البته واقعیت این است که او همچنان بدون دلیل در سلول زندان گیر افتاده است.»

نازنین زاغری‌رتکلیف کارمند بنیاد تامسون رویترز بود که با آژانس خبری رویترز مرتبط است. او سه سال پیش در ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ به هنگام خروج از ایران به مقصد بریتانیا همراه با دختر خردسالش دستگیر و به زندان منتقل شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بریتانیا ماه گذشته در تلاش برای آزادی خانم زاغری‌رتکلیف با اعطای «محافظت دیپلماتیک» به وی موافقت کرد.

همسر نازنین زاغری با اشاره به رویداد اخیر گفت این گام بزرگی در پرونده بوده است و حامیان آزادی وی امیدوارند گشایشی در پرونده رخ دهد، هرچند اکنون که منازعه میان دولت‌های بریتانیا و ایران به سطح بالاتری کشیده شده است انتظار هر تحولی، چه مثبت و چه منفی، می‌رود.

نازنین زاغری‌رتکلیف در سال ۹۵ در دادگاه به اتهام جاسوسی، تلاش برای براندازی نظام، دریافت پول از رویترز و بی‌بی‌سی و همچنین شرکت در تظاهرات مقابل سفارت ایران در لندن به پنج سال زندان محکوم شده است و اکنون در زندان اوین تهران دوران محکومیت خود را می گذراند.

خانم زاغری‌رتکلیف تا به حال تنها یکبار و به مدت سه روز از زندان به مرخص آمده است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.