وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

زن ایرانی‌تبار بدلیل «اسب خواندن» زن دومِ همسرِ سابق بازداشت شد

 نظرها
زن ایرانی‌تبار بدلیل «اسب خواندن» زن دومِ همسرِ سابق بازداشت شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت خارجه بریتانیا نسبت به بازداشت یک بریتانیایی ایرانی تبار در امارات اعتراض کرد.

به گفته فعالان حقوق بشر در بریتانیا، لاله شاهروش، زن ۵۵ ساله امکان دارد به دلیل درج یک کامنت توهین آمیز روی صفحه فیس بوک همسر سابق خود به دو سال زندان در امارات محکوم شود.

لاله شاهروش که برای شرکت در مراسم تشییع شوهر پیشین خود به امارات رفته بود بلافاصله توسط ماموران امنیتی در فرودگاه بازداشت شده است. به گفته گروه های حقوق بشری وی دوبار زیر عکس های همسر سابق خود در صفحه فیس بودک و پس از ازدواج مجدد وی در فاصله میان سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ پیام های توهین آمیز گذاشته است.

لاله شاهروش نزدیک به هجده سال با همسر سابق و متوفی خود زندگی کرده بود که حاصل زندگی آنها یک فرزند دختر هم بود. لاله شاهروش نزدیک به ۱۱ ماه به همراه همسر سابق خود در امارات متحده عربی ساکن بوده است.

این زن بریتانیایی زیر یکی از عکس های همسرسابق خود که با شریک جدید زندگی روی صفحه فیس بوک نشرشده بود، نوشته است: «تو به خاطر این اسب من را رها کردی.» امکان دارد لاله شاهروش به جز دو سال حبس، به پرداخت جریمه ۵۰ هزار پوندی محکوم شود.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید