وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

خوش‌آمدگویی مائوری نخست وزیر نیوزیلند به شاهزاده ویلیام

 نظرها
خوش‌آمدگویی مائوری نخست وزیر نیوزیلند به شاهزاده ویلیام
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تصویر استقبال و خوش‌آمدگویی متفاوت نخست وزیر نیوزیلند از شاهزاده ویلیام توجهات بسیاری را در رسانه‌های جهان برانگیخته است.

جاسیندا آردن در دیدار با شاهزاده بریتانیایی از نوعی فرهنگ بومی مائوری برای خوش‌آمدگویی به مهمان بریتانیایی‌اش استفاده کرد.

نخست وزیر نیوزیلند در هنگام استقبال از نوه ملکه بریتانیا، بینی خود را بر روی بینی ویلیام قرار داد. این تصویر که حالت رمانتیکی هم پیدا کرده، برگرفته از فرهنگ بخشی از بومیان نیوزیلند یعنی مائوری‌ها است.

در این مدل از خوش‌آمدگویی به مهمان، مائوری‌ها به جای در آغوش گرفتن مهمان، پیشانی خود را روی پیشانی طرف مقابل و بینی را روی بینی مهمان می‌گذارند.

بیشتر بخوانید:

این تصویر توجهات بسیاری را در رسانه‌های جهان به خود اختصاص داد و سی‌ان‌ان، گاردین، بیزنس اسنایدر از جمله رسانه‌هایی بودند که به این مدل خاص استقبال مائوری نخست وزیر نیوزیلند پرداختند.

شاهزاده بریتانیا که به نمایندگی از ملکه به نیوزیلند رفته بود، همچنین با بازماندگان حادثه تروریستی مسجد کرایست چرچ دیدار کرد.

خانم آردن بعد از حمله تروریستی به مسجد مسلمانان در یکی از شهرهای نیوزیلند، به شدت نسبت به این اقدام انتقاد کرد و از شهروندان کشورش خواست حتی نام مهاجم را به زبان نیاورند. جاسیندا آردن همچنین در چند نوبت با روسری به دیدار بازماندگان حمله به دو مسجد کرایست چرچ رفت. اقدامی که البته از سوی بسیاری از جریان‌های دست راستی و برخی گروه‌های دیگر مورد انتقاد قرار گرفت.

خانم آردرن اما بار دیگر در همراهی با شاهزاده ویلیام در مراسم یادبود قربانیان این دو حمله که امروز جمعه ۲۶ آوریل برگزار شد، روسری سر کرد.

از نخست وزیر نیوزیلند به عنوان یکی از نامزدهای بالقوه جایزه صلح نوبل نام برده می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید