خبر فوری

انتخابات پارلمان اروپا؛ خون تازه در رگ‌های راست افراطی

نظرها
انتخابات پارلمان اروپا؛ خون تازه در رگ‌های راست افراطی
اندازه متن Aa Aa

اگرچه به طور سنتی رای‌دهندگان جوان پشتیبان احزاب چپ‌گرا بوده‌اند و افراد میانسال و مسن به احزاب راست افراطی گرایش داشتند، در انتخابات اخیر پارلمان اروپا احزاب راست افراطی توانسته‌اند بخش قابل توجهی از جوانان را جذب خود سازند.

در بلژیک و در شهر بروکسل، همچون شماری دیگر از شهرهای اروپا، شماری از جوانان حامی نامزد ملی‌گرا ولامز بلانگ گرد یکدیگر آمده‌اند.

شبکه‌های اجتماعی نقش موثری در جذب جوانان به کمپین‌های انتخاباتی این نامزد‌ها بازی می‌کنند. تحلیلگران می‌گویند احزاب راست افراطی بیشترین فعالیت را در روی شبکه‌های اجتماعی دارند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

تاکید بر مسائلی چون مبارزه با مهاجرت می‌تواند عاملی در جذب جوانان باشد؛ امری که برای سال‌ها مختص ذائقه فکری افراد مسن‌تر جامعه بود و سازمان‌های دست راستی تلاش می‌کردند با تکیه بر آن رای این قشر را به دست آورند.

احزاب راستگرا همین‌طور برای جذب طبقه جوان از نامزدهای زیر ۳۰ سال در لیست انتخاباتی خود استفاده می‌کنند.

برای مثال در فرانسه جوردن باردلا در صدر لیست انتخاباتی حزب راست افراطی «اجتماع ملی» قرار دارد.

در ایتالیا نیز آمار نشان می‌دهد اقبال جوانان ۱۸ تا ۳۴ سال به حزب راست‌گرای لیگ نسبت به سال ۲۰۱۳ حدود ۱۲ درصد افزایش یافته است.

انتخابات پارلمانی اروپا روزهای ۲۳ تا ۲۶ مه در شهرهای مختلف اروپایی برگزار خواهد شد و ناظران انتظار دارند نامزدهای دست‌راستی توفیق بیشتری نسبت به انتخابات قبل کسب کنند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.