خبر فوری

مبل قرمز یورونیوز در آلمان و بلژیک؛ از کمبود مسکن در برلین تا بیکاری در بروکسل

 نظرها
مبل قرمز یورونیوز در آلمان و بلژیک؛ از کمبود مسکن در برلین تا بیکاری در بروکسل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خبرنگاران یورونیوز در آخرین هفته از سفر جاده ای خود به دور کشورهای عضو اتحادیه اروپا این هفته به آلمان رفتند. انتخابات پارلمان اروپا از ۲۳ تا ۲۶ مه (دوم تا پنجم خرداد) برگزار می شود.

در برلین، پایتخت آلمان پای سخنان ساکنان این شهر نشستیم. بحران مسکن در برلین باعث شده است که بهای اجاره خانه ها در ۱۰ ساله گذشته دو برابر شود. یکی از ساکنان برلین می گوید: «عوام گرایان راستگرا همه جا حضوری پررنگ دارند. امیدوارم رای خیلی زیادی به دست نیاورند. شرایط بد به نظر می رسد.»

در شهر برمن در شمال آلمان با برنامه های نوآورانه برای کمک به پناهندگان سوری آشنا شدیم.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آخرین مقصد ما در سفر به دور کشورهای عضو اتحادیه اروپا شهر بروکسل بود. در محله مولنبک شهر بروکسل با شماری از ساکنان این محله ملاقات کردیم. نام محله مولنبک به دنبال حملات تروریستی بروکسل در رسانه ها مطرح شد. شماری از مهاجمان افراط گرای این حملات اهل این محله بودند.

یکی از ساکنان بروکسل در پاسخ به پرسشی در مورد انتخابات پارلمان اروپا گفت که قصد ندارد در این انتخابات شرکت کند. یکی دیگری از ساکنان بروکسل نیز گفت: ««ما رای می دهیم. گفته بودند که به ما کمک خواهند کرد. گفته بودند که کار پیدا خواهیم کرد. دفعه پیش ما رای دادیم و چیزی تغییر نکرد. این بار هم رای می دهیم اما چه کسی به ما کمک خواهد کرد؟ ما به دنبال کار هستیم اما کار نیست.»

برنامه مبل قرمز یورونیوز پس از ۱۰ هفته و گذر از ۱۵ کشور عضو اتحادیه اروپا به پایان رسید. اغلب شهروندان اتحادیه اروپا که ما با آنها دیدار کردیم روز یکشنبه پای صندوق های رای حاضر خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.