وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مسابقه آشپزان ارتش فرانسه برای «چنگال طلایی»

 نظرها
مسابقه آشپزان ارتش فرانسه برای «چنگال طلایی»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هشت گروه دو نفره از سرآشپزان پایگاه‌های نظامی سراسر فرانسه روز چهارشنبه ۴ ژوئن برای به دست آوردن جایزه «چنگال طلایی» با هم به رقابت پرداختند.

این آشپزها باید در کمتر از ۴ ساعت با شرایط ویژه یک بشقاب غذا تهیه می‌کردند. یکی از ویژگی‌های مسابقه محدودیت در قیمت بود، چنانچه هزینه مواد اولیه غذای بشقاب نباید بیش از ۷ یورو و ۶۲ سنت می بود.

همانطور که گروهی از آشپزها مشغول پخت و پز در بازه زمانی مشخص بودند، گروهی از ژنرال‌های ارتش نیز از نزدیک این مسابقه را به دقت زیر نظر داشتند. آنها که حواسشان به فرم و امتیاز دادن بود، مزه غذاها را نیز در کنار سرآشپزان ماهر می‌چشیدند تا لذیذترین غذا را انتخاب کنند.

دو سرآشپز برگزیده مسابقه «چنگال طلایی» به مرحله بعدی راه خواهند یافت تا در کنار سرآشپزان نظامی از سراسر جهان این بار در ایالات متحده آمریکا به رقابت بپردازند.

رابطه فرانسوی‌ها با غذا بسیار نزدیک، و ارتباط بین سربازان فرانسوی و غذا حتی نزدیک‌تر هم هست، چرا که غذا عامل روحیه‌بخشی به سربازان به شمار می‌آید.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید