خبر فوری

خاصیت ضدآب گوشی‌های سامسونگ؛ انجمن حامی مصرف کنندگان در استرالیا شکایت کرد

نظرها
خاصیت ضدآب گوشی‌های سامسونگ؛ انجمن حامی مصرف کنندگان در استرالیا شکایت کرد
کپی رایت
عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

انجمن حمایت از مصرف کنندگان در استرالیا از شرکت سامسونگ به دلیل ارائه اطلاعات غلط در مورد مقاومت تلفن های همراه گلکسی در برابر آب شکایت کرد.

شرکت سامسونگ در تبلیغات خود از امکان استفاده از گوشی های گلکسی برای استفاده در استخرها و هنگام موج سواری سخن گفته است.

در شکایتنامه انجمن حمایت از مصرف کنندگان استرالیا آمده است که شرکت سامسونگ از تاثیر آب استخر و آب شور دریا بر تلفن های همراه خود آگاهی نداشته است. در تبلیغات شرکت سامسونگ گوشی گلکسی به طور کامل زیر آب نشان داده می شود.

شکایت انجمن حمایت از مصرف کنندگان استرالیا از سامسونگ می تواند منجر به جریمه چند میلیون دلاری شرکت کره ای شود. تمرکز اصلی شکایت مطرح شده بر روی ۳۰۰ تبلیغ شرکت سامسونگ است که در آنها گوشی های گلکسی در ته استخر یا در داخل آب اقیانوس نشان داده می شود.

شرکت سامسونگ اعلام کرده است که از تبلیغات صورت گرفته دفاع می کند و آنها را منطبق بر قوانین استرالیا می داند.

سامسونگ پس از فراخوان پرهزینه گوشی گلکسی نوت ۷ در سال ۲۰۱۶ میلادی به طور گسترده در امر تبلیغ محصولات خود سرمایه گذاری کرده است.

اولین ابهام ها در مورد خاصیت ضدآب گوشی های گلکسی سامسونگ اولین بار در سال ۲۰۱۶ درباره گوشی گلکسی اس۷ (S7) مطرح شد. این گوشی در حالی نتوانست آزمایش ضدآب یک مجله ویژه مصرف کنندگان را با موفقیت پشت سر بگذارد که در تبلیغات سامسونگ در داخل آب یک آکواریوم دیده می شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.