خبر فوری
This content is not available in your region

افت قیمت سکه طلا؛ نرخ دلار به هفته پیش بازگشت

نظرها
افت قیمت سکه طلا؛ نرخ دلار به هفته پیش بازگشت
کپی رایت
عکس از آرشیو رویترز
اندازه متن Aa Aa

همزمان با کاهش ۱۰۰ تومانی نرخ فروش دلار آمریکا در سامانه رسمی بانک مرکزی، بهای عرضه دلار در بازار آزاد تهران نیز به سطح یک هفته پیش خود رسید.

قیمت فروش دلار در جریان معاملات روز چهارشنبه سامانه رسمی نظارت ارز(سنا) تا ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان عقب‌نشینی کرد. نرخ عرضه دلار در بازار آزاد ارز تهران هم بیش از ۱۰۰ تومان کاهش یافت و با بهای بازار رسمی تحت قیمت‌گذاری بانک مرکزی منطبق شد.

هر یورو توسط بانک مرکزی ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان و معادل ۱.۱۳۸ دلار نرخ‌گذاری شد. این در حالی بود که طی مبادلات روز چهارشنبه بازارهای جهانی، هر یورو در مقابل ۱.۱۱۲۸ دلار خرید و فروش شد. بر پایه همین نرخ، قیمت هر یورو در بازار آزاد تهران به ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

در پی کاهش نرخ دلار در بازار ایران و نیز افت ۳ دلاری بهای جهانی اونس طلا، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز طی مبادلات روز چهارشنبه بازار تهران ۷۵ هزارتومان پایین آمد و حدود ۴ میلیون و ۹۰ هزارتومان فروخته شد.

قیمت جهانی هر اونس طلا طی معاملات بعدازظهر چهارشنبه بازارهای جهانی هزار و ۴۲۷ دلار بود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.