خبر فوری
This content is not available in your region

یک مرد لبنانی مظنون به هواپیماربایی پس از ۳۴ سال در یونان بازداشت شد

نظرها
یک مرد لبنانی مظنون به هواپیماربایی پس از ۳۴ سال در یونان بازداشت شد
اندازه متن Aa Aa

پلیس یونان پس از ۳۴ سال یک مرد ۶۵ ساله لبنانی را به ظن دست داشتن در ربایش یک فروند هواپیما متعلق به شرکت ترنس ورلد ایرلاینز (TWA) دستگیر کرد.

به گفته یکی از مقام‌های پلیس یونان این مرد روز پنجشنبه ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر) پس از پیاده شدن از یک کشتی تفریحی در جزیره میکونوس بازداشت شد.

این مرد همچنین برای آدم‌ربایی دیگری در سال ۱۹۷۸ رخ داد، تحت تعقیب بود. در طی این واقعه، گروگان‌گیران از مقامات خواستند که دو تن از همدستانشان را که در لبنان زندانی بودند به ازای دو شهروند آلمانی گروگان گفته شده، آزاد کنند.

به همین دلیل علاوه بر مقام‌های یونانی، دولت آلمان نیز حکم بازداشت وی را صادر کرده بود و این فرد در سطح اتحادیه اروپا تحت تعقیب بود.

این مظنون تا زمانی که مقام‌های آلمانی هویت وی را به عنوان فرد تحت تعقیب تایید کنند، در یک زندان با امنیت بالا نگهداری می‌شود.

دادستان فدرال آلمان تاکنون از اظهار نظر در مورد این پرونده خودداری كرده است.

پرواز ۸۴۷ خطوط هوایی ترنس ورلد ایرلاینز صبح روز ۲۴ خرداد ۱۳۶۴ (۱۴ ژوئن ۱۹۸۵) از قاهره، پایتخت مصر به مقصد به سن‌دیگو در ایالات متحده آمریکا پرواز کرد. این هواپیما که قرار بود در آتن، رم، بوستون و لس‌آنجلس توقف داشته باشد، اندکی پس از برخاستن از آتن ربوده شد.

هواپیماربایان خواستار آزادی ۷۰۰ مسلمان شیعه از زندان اسرائیل شدند و هواپیما را بارها به بیروت و الجزایر بردند.

در جریان این حادثه برخی از مسافران مورد ضرب و شتم قرار گرفته و یک غواص نیروی دریایی ایالات متحده نیز در اثر ضربات وارده کشته شد.

آنها ۱۴۶ مسافر و خدمه هواپیما را طی چند مرحله که شامل سه توقف در بیروت و دو مورد در الجزایر بود، آزاد کردند. آخرین گروگان پس از ۱۷ روز آزاد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.