خبر فوری

«تظاهرات خشم»؛ راهپیمایی افسران پلیس فرانسه در پاریس برای شرایط بهتر کاری

 نظرها
«تظاهرات خشم»؛ راهپیمایی افسران پلیس فرانسه در پاریس برای شرایط بهتر کاری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران افسر پلیس فرانسه روز چهارشنبه ۲ اکتبر (دهم مهرماه) در خیابان‌های پاریس برای شرایط بهتر کاری راهپیمایی کردند.

بسیاری این تظاهرات را بزرگترین تظاهرات نیروی پلیس در بیست سال گذشته توصیف کرده‌اند.

ماموران پلیس با در دست داشتن پلاکارد و با فریاد شعارهایی چون «پلیس ملی خشمگین است» و «به پلیس دست نزن» در خیابان‌های پایتخت فرانسه تظاهرات کردند.

چندین افسر نیز با تابوتی از جنس مقوا که روی آن اسم ماموران پلیسی که امسال خودکشی کرده‌اند نوشته شده بود، در راهپیمایی شرکت کردند. بر اساس آخرین آمار از آغاز سال جدید میلادی تا کنون ۵۲ مامور پلیس خودکشی کرده‌اند.

این دسته از نیروهای پلیس نسبت به شرایط نامناسب کاری که از ابتدای سال جاری منجر به خودکشی در میان همکارانشان شده است، معترض‌ بودند.

به گفته این افسران، از زمان آغاز جنبش اعتراضی «جلیقه‌زردها»، احساسات ضد پلیس در جامعه افزایش یافته است. چندین ماه است که نیروی پلیس فرانسه، روز‌های شنبه را برای کنترل تظاهرات «جلیقه‌زردها» در آماده باش به سر می‌برند. برخی از «جلیقه‌زردها»، نیروی پلیس را به خشونت متهم می‌کنند و آن‌ها را مورد هدف خود قرار داده‌اند.

رویترز

از زمان آغاز جنبش اعتراضی «جلیقه‌زردها»، خشونت علیه پلیس ۱۵ درصد افزایش داشته است.

ماموران پلیس همچنین اعتراض خود را به برنامۀ اصلاح حقوق بازنشستگی که توسط دولت امانوئل ماکرون ارائه شده است، ابراز کردند.

پیش از این نیز کارکنانی در حوزه‌های مختلف از جمله رانندگان و کارمندان شبکه وسایل نقلیه عمومی، پزشکان، وکلا و خلبانان نارضایتی خود را نسبت به برنامه بازنشستگی دولت آقای ماکرون اعلام کرده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.